Aktualności

2023-10-20

POLECO 2023 w Poznaniu

Petrochemia-Blachownia Sp. z o.o. serdecznie dziękuje wszystkim odwiedzającym nasze stoisko za zainteresowanie naszą ofertą na targach POLECO 2023 w Poznaniu.

czytaj dalej

2023-10-02

POLECO 17 - 19 X 2023

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia nas na targach POLECO w dniach 17 - 19 X 2023 roku w Poznaniu. Znajdziecie nas w pawilonie nr 5 na stoisku nr 16

czytaj dalej

2023-08-09

Neutralizacja kwasu siarkowego

Reakcja zobojętniania należy do najczęściej wykorzystywanych w przemyśle chemicznych. W wyniku dodania substancji o charakterze kwasowym do zasady lub na odwrót zmieniają się właściwości obu substratów. Tracą one swoje właściwości żrące, a odczyn pH środowiska reakcji zbliża się do neutralnego, co można potwierdzić badaniem z wykorzystaniem papierka lakmusowego. Dokładny efekt jest uzależniony od siły poszczególnych substancji wykorzystanych w procesie. Neutralizacja kwasu siarkowego przebiega dokładnie tak samo.

czytaj dalej

2023-03-20

Pomoc dla sektorów energochłonnych

Przedsiębiorca uzyskał pomoc w ramach programu rządowego pod nazwą: „Pomoc dla sektorów energochłonnych związana z nagłymi wzrostami cen gazu ziemnego i energii elektrycznej w 2022 r.”

czytaj dalej

2023-01-11

Zatrzymanie części instalacji produkcyjnej

Petrochemia-Blachownia Sp. z o.o., informuje o planowanym zatrzymaniu produkcyjnej instalacji przerobu benzolu. Powodem decyzji jest znaczny i długotrwały niedobór surowców importowanych z Ukrainy. Ze względu na trwającą wojnę w Ukrainie przywrócenie lub pozyskanie dostaw z innych źródeł w najbliższym czasie nie jest realne. Kierownictwo firmy przewidziało alternatywny program dla dalszej działalności części zakładu produkcyjnego. Znajdzie w nim zatrudnienie tylko część dotychczasowych pracowników.

czytaj dalej